۱۳۹۳ مهر ۱۲, شنبه

مصاف یوونتوس و رم


مصاف یوونتوس و رم همیشه از حساسیت و اهمیت خاصی در میان دیدارهای مهم سری آ برخوردار است که در این میان طی سال های اخیر با حواشی ای نیز روبرو شدند، از درگیری لفظی سران و مربیان دو باشگاه تا جدال رسانه ها و روزنامه نگاران برای نشان دادن قدرت یکی از دو تیم در کنار مقایسه میان دو اسطوره تاریخ این دو باشگاه، الساندرو دل پیرو و فرانچسکو توتی.

امسال در استانه برگزاری 181 مصاف این دو تیم، با وجود اینکه الکس دل پیرو، اسطوره یوونتوسی ها دو سالی ست که همراه این تیم بازی نمی کند اما رسانه های مرتبط به جالوروسی شدیدا دست به مقایسه و تلاش برای نشان دادن قدرتمندتر و بهتر بودن فرانچسکو توتی نسبت به الکس یکی از اسطوره های محبوب و بزرگ بانوی پیر دارند و این مسئله در کنار تلاش رم برای رسیدن به قهرمانی و جدال و انگیزه یووه برای حفظ و ادامه روند موفقیت اهمیت این بازی را دو چندان ساخته.

رودی گارسیا، مربی رم در کنفرانس خبری پیش از بازی گفت " رم آسوده باش، یووه شکست ناپذیر نیست. اماده این رقابت هستیم و می دانیم که باید مانند آتلتیکو مادرید، یوونتوسی ها را به سختی بیاندازیم و آنها را تحت فشار قرار بدهیم. خسته نیستیم، 5 روز زمان ریکاوری داشتیم و در حال حاضر اماده هستیم. سیستم آلگری همان سیستم کونته است. آنچه که در گذشته روی داده و شکست ما در فصل های گذشته برای من جذاب نیست، من تنها به حال و رمی که امروز اماده و قدرتمند است فکر می کنم. "

اما در طرف مقابل، ماسیملیانو آلگری، مربی یوونتوسی نیز خطاب به جالوروسی گفت" رم عزیز، امتحان کن که ما را شکست بدهی، البته اگر می توانی " آلگری با این جمله به حساسیت این بازی افزود و در مقابل به بالا بودن قدرت و روحیه در میان شاگردانش تاکید کرد. " ما باید به مصاف رم برویم و تنها به این بازی فکر می کنم، نباید از شکست برابر آتلتیکو عصبانی باشیم. همچنین نتیجه بازی برابر رم نتیجه نهایی قهرمانی فصل نیست. این بازی تاثیرگذار و تعیین کننده برای قهرمانی نیست. در خصوص توتی، او برای باشگاهش و تاریخ فوتبال ایتالیا همه کار کرده و یک قهرمان است درست مانند دل پیرو و باجو. و گارسیا او را به خوبی در اختیار دارد. ما به شرایط بازی می نگریم، ویدال اهسته اهسته به شرایط ارمانی خودش برمیگردد اما همان طور که در مادرید دیدید، او هنوز آن ویدال اماده نیست و نیاز به زمان دارد. اما پیرلو، بازیکن بزرگ و تاثیرگذار ما که باید منتظر بمانیم تا در تمرینات امروز و شرایط فردا قبل بازی چطور پیش میرود، بازیکن بزرگی که مدت زیادی ست بازی نکرده . مطمئنا بازی بسیار مهمی ست و رم با خریدهایی که انجام داده اماده تر از قبل است اما ما می خواهیم همچنان قدرتمند بمانیم و اسکودتوی دیگری را فتح کنیم، شکست یووه آسان نیست."

نگاهی گذرا به تاریخچه مصاف یوونتوس و رم
در 180 مصاف قبلی دو تیم، 85 پیروزی، 51 تساوی، 44 شکست، 281 گل زده و190 گل خورده در کارنامه یووه ثبت شده که در این میان 160 بازی در راقبت های سری آ برگزار شده و بانوی پیر 76 پیروزی، 47 تساوی، 37 شکست، 252 گل زده و 171 گل خورده خود را در این رقابت ها به دست اورده. 
بیانکونری تاکنون 80 بازی را میزبانی کرده که توانسته به 51 برد ( اخرین برد خانگی در تاریخ 5/1/2014 با نتیجه 3 بر صفر)؛ 21 تساوی ( اخرین تساوی خانگی در تاریخ 13/11/2010 با نتیجه یک بر یک )، 8 شکست ( اخرین شکست خانگی در تاریخ 23/1/2010 با نتیجه دو بر یک )؛ 157 گل زده و 57 گل خورده دست پیدا کند. در ده دیدار اخیر دو تیم نیز برتری از ان یوونتوسی هاست با 6 پیروزی، یک تساوی، سه شکست ، 18 گل زده و 6 گل خورده. اخرین مصاف دو تیم در رقابت های سری آ نیز با برتری یک بر صفر یووه با گلزنی اوسوالدو ، مهره سابق جالوروسی به اتمام رسید. در میان بازیکنان دو تیم نیز الساندرو دل پیرو با 15 بازی و به ثمر رساندن 8 گل در صدر بیشترین تعداد بازی و گل زده مصاف یووه و رم ایستاده تا قدرت و ارزشمند بودن خود را ثابت کند.  

0 commenti:

ارسال یک نظر