۱۳۹۳ شهریور ۲۸, جمعه

نگاهی کوتاه به تاریخچه مصاف یوونتوس و میلان


رقابت های سری آ امسال خیلی زود شاهد برگزاری دیدار حساس یوونتوس و میلان خواهد بود، رقابتی که امسال با توجه به تغییرات اخیر در کادر مربیگری بانوی پیر و حضور مربی سابق روسونری روی نیمکت این تیم توجه بیشتری را به خود جلب کرده. سیاه و سفیدهای شهر تورینو، برای مصاف 215 خود برابر حریف دیرنه راهی شهر میلان می شوند تا شاهد جدال الگری و یووه برابر میلان اینزاگی باشیم.

در تاریخ مصاف های این دو تیم 77 پیروزی ، 72 تساوی، 65 شکست در کنار 301 گل زده و 286 گل خورده به نام بیانکونری ثبت شده، در مجموع 214 بازی گذشته، 158 دیدار در رقابت های سری آ انجام شده که در این میان 56 پیروزی، 54 تساوی، 48 شکست، 218 گل زده و 209 گل خورده یووه در این رقابت ها به دست امده.

یوونتوسی ها در حالی مهمان میلان هستند که در 79 بازی گذشته به میزبانی سیاه و قرمزهای این شهر، 19 پیروزی ( اخرین پیروزی خارج از خانه در تاریخ 2/3/2014 با نتیجه دو بر صفر )؛ 33 تساوی ( اخرین تساوی خارج از خانه در تاریخ 25/2/2012 با نتیجه یک بر یک )؛ 27 شکست ( اخرین شکست خارج از خانه در تاریخ 25/11/2012 با نتیجه یک بر صفر )؛ 94 گل زده و 112 گل خورده را به دست اورده اند.

در ده دیدار اخیر دو تیم نیز 6 پیروزی، دو تساوی، دو شکستت، 15 گل زده و 9 گل خورده در کارنامه یووه ثبت شده، پیروزی 3 بر 2 یوونتوس در رقابت های فصل گذشته  یکی از پرگل ترین دیدارهای اخیر دو تیم را رقم زد. در میان بازیکنان جامپیرو بونیپرتی با 13 بازی و روبرتو بته گا با 5 گل زده در صدر بیشترین تعداد بازی و گل زده مصاف یووه و میلان ایستاده اند.

فلیپو اینزاگی، مربی میلان که در دوران بازیگری سابقه پوشیدن پیراهن سیاه و سفید یوونتوس را نیز در کارنامه دارد، در آستانه این بازی گفت" آلگری مربی من بوده و سوتفاهم هایی وجود داشت که همه انها روشن شدند، این بازی، یک بازی سخت و بسیار زیباست و خوشحالم که میلان در امادگی کامل به سر میبرد، شب بزرگی برای میلان خواهد بود. "

اما ماسیمیلیانو آلگری، مربی بانوی پیر در کنفرانس خبری پیش از بازی تاکید کرد که این بازی، دیدار معمولی و عادی برای او نیست " فردا برای من یک بازی عادی نیست، من یک انسان هستم ، ماشین نیستم، من سه سال و نیم را در کنار میلان بودم و پیروزهایی به دست اوردم، سه سال و نیمی فراموش نشدنی که بخشی از زندگی مرا تشکیل می دهند، بنابراین فردا بازی و مصاف معمولی ای برای من نخواهد بود. میلان خریدهای خوبی داشته و قدرتمند است اما ما به دنبال پیروزی هستیم." 

اما ویدال " ویدال فردا در کنار تیم است، تمرینات رو پشت سر گذاشته و برای اینکه از دقیقه نخست در ترکیب قرار بگیرد یا خیر فردا تصمیم میگیرم، اما از اینکه در اختیارتیم است و مصدومیتش برطرف شده بسیار خوشحالم. "

بازی یوونتوس - میلان " انها هم مانند ما اماده این مصاف هستند ، بازی سخت و زیبایی خواهد بود، در یک استادیوم پر از هوادار که می تواند برای فوتبال ایتالیا نیز مفید باشد دو تیمی که برای پیروزی مبارزه می کنند. هم ما و هم میلان می توانیم نتیجه را از ان خود کنیم، باید خیلی مراقب باشیم بازی در سن سیرو برای هیچ رقیبی اسان نیست، ما می دانیم که باید دراین ورزشگاه قدرتمند ظاهر شویم و همین طور احترام زیادی برای میلان قائل هستیم. "
الگری در خصوص دفاع میلان و نتیجه به دست امده در دیدار گذشته این تیم برابر پارما هم گفت که آن دیدار، یک مصاف عجیب بود، فردا چنین نخواهد بود.  

0 commenti:

ارسال یک نظر