۱۳۹۳ شهریور ۱۷, دوشنبه

یوونتوس استادیوم، استادیومی که فوتبال را تغییر می دهد

یوونتوس استادیوم، استادیومی که فوتبال را تغییر می دهد
( به مناسبت سالروز افتتاح استادیوم یوونتوس ، نکاتی که شاید جالب باشه در مورد این ورزشگاه و شرایط دل الپی بدونید )


یوونتوس نخستین تیم ایتالیایی ست که ورزشگاه اختصاصی دارد. هیچکدام از تیم های ایتالیایی در حال حاضر ورزشگاهی متعلق به خودشان ندارند.  یکی از شعارهای ساخت ورزشگاه نیز بر همین مبنی انتخاب شد، اینکه مانند همیشه یوونتوس در ایتالیا "اولین" خواهد بود و یا شعار دیگری که در هنگام ساخت در نظر گرفته شد " استادیومی که فوتبال را تغییر می دهد "

از لحاظ معماری این ورزشگاه فوق العاده مدرن و منحصر به فردی خواهد بود که با نگاهی به آینده ساخته شده به طوری که ورزشگاه با انرژی های طبیعی سازگار است. به طور مثال پنل های خورشیدی قابلیت استفاده از انرژی خورشیدی در سیستم های گرمایشی را دارد و از گازکشی های سنتی استفاده نمی شود. در این ورزشگاه سیستم استفاده از آب باران و ذخیره آب باران نیز تعبیه شده که 50 درصد مصرف آب استادیوم را کاهش می دهد. همچنین به نوعی ساخته شده که آلودگی صوتی، شیمیایی و گرمایی برای محیط نداشته باشد.

دل الپی قدیم
استاديوم دل الپی متعلق به يوونتوس پيش از بازسازی با ظرفيت 67.229 هزار نفری و با ابعاد 105 در 68  ورزشگاه شهر تورینو بود که هر دو تیم یوونتوس و تورینو به طور مشترك از آن استفاده می کردند. اما در سال 2003 یووه با پرداخت 25 میلیون یورو به تيم همشهري، تورینو ورزشگاه را خرید و دو سال بعد بازسازی اش را شروع کرد.
دل الپي با وجود فضاي زيبايي كه داشت با مشكلات زيادي نيز روبرو بود. مهمترين ايراد اين ورزشگاه كه تماشاگران حاضر در اين استاديوم را مورد ازار قرار مي داد راحت نبودم جايگاه بود، سكوهاي بالايي دل الپي در سرماي زمستان در مه فرو مي رفت و سكوهاي پاييني به دليل وجود پست دومیدانی بزرگي كه موجب مي شد جايگاه ها تا زمين فاصله اي حدود 40 متري داشته باشد، ديدن بازي را براي حاضرين دشوار مي كرد. اکثر تماشاگران در سکوهای پایین ازاین  مسئله گلايه داشتند که به همه جای زمین دید ندارند و بخش هايي از بازی را به درستی نمی بینند.


شروع طرح

سال 2004  با طرحی که جیرائودو  مطرح کرد قراربر اين شد تا بازسازی ورزشگاه دل الپی که سال قبل خریده شده بود بررسي و در دستور كار مسولين باشگاه قرار گرفت و سرانجام این طرح بازسازي از سال 2006  آغاز شد.  نکته جالب این بود که یووه تنها تیم بزرگ اروپایی است که در هنگام بازسازی از ظرفیت ورزشگاه كاست هر چند كه در ابتدا قرار بود این ورزشگاه بعد از بازسازی 42 هزار نفری باشد اما بعد از سقوط یووه برنامه ها تغيير كرد و گنجایش 50 هزار نفری برای دل الپی در نظر گرفته شد.نزديك شدن سكوها به زمين تا فاصله  5 متري و حالت کروی سکوها به مستطیل (4 ضلع ) از تغييرات مهم خانه جديد يوونتوسي ها بود.
این تغییر حالت حدودا 35 هزار نفر از گنجایش ورزشگاه مي كاهد اما مسولين یووه سعی کردند با امکانات رفاهی بیشترهواداران را در مدت زمان  بیشتری در مجموعه  دل الپی نگه دارند تا ازاین طریق سود بیشتری کسب کند. در حال حاضر یووه پر طرفدار ترین تیم ایتالیاست اما  سود اندكي از ورزشگاه نصیب این باشگاه میشود که حدودا 15 میلیون یورو در سال است.دل الپی جدید
در طراحی ورزشگاه به راحتی بازیکنان اهمیت زیادی داده شده به طوری که فاصله رختکن تا زمین مناسب است و برای ورود بازیکنان به زمین 4 ورودی در 4 سمت زمین در نظر گرفته شده. ( به طور مثال تونل ورزشگاه "سن سیرو" به شکل غیر طبیعی طولانی است اما در ورزشگاه یووه فاصله های زیادی بین محل های مورد نیاز بازیکن ها وجود نخواهد داشت).

ساختار ورزشگاه
معماری سکوها و سقف با ایده برداری از تونل های باد و بال هواپیما ساخته شده اند که نهایت سبکی و زاویه مناسب با زمین حفظ شود تا در روز با نور طبیعی و در شب با نورافکن های ورزشگاه بهترین دید به زمین وجود داشته باشد و در عین حال مانع از رسیدن نور طبیعی خورشید برای رشد و سالم ماندن چمن ورزشگاه نشود. در ضمن نوردهی ورزشگاه نیز بسیار مدرن است و به صورت پیوسته و بدون فاصله نور یکپارچه به زمین داده میشود.
ظرفیت ورزشگاه 40 هزار و 200 نفره است که به نوشته سایت یووه می تواند تا 41 هزار نفر هم تماشاگر بپذیرد و فضا برای پروژه های آینده و افزایش ظرفیت 15 هزار نفری نیز وجود دارد. دور ورزشگاه حلقه امن تعبیه شده، این حلقه در فضایی ایجاد شده که بلیط ها قبل از ورود به محوطه ورزشگاه چک میشود. میان فاصله حلقه و ورزشگاه هم خدمات رفاهی و اورژانس و امنیتی وجود خواهد داشت. ورودی/خروجی ها اصلی و اضطراری ورزشگاه نیز طوری طراحی شده که در هنگام خطر و حالت اضطراری ظرف مدت تنها 4 دقیقه کل حاضرین در ورزشگاه تخلیه می شوند. همچنین مسیر و جایگاهی برای عبور ولیچر و رفت و آمد معلولین در نظر گرفته شده است. 16 خروجى در نظر گرفته شده و در عرض 4 دقيقه ورزشگاه خالى از تماشاگر خواهد شد.

کاستن فاصله ها
ورزشگاه خاص فوتبال است، بدون هیچ کاربردی دیگر، بنابر این خبری از پیست دوومیدانی و فضاهای اضافی دیگر نیست. بین زمین بازی و تماشاگران هیچ مانع معماری وجود ندارد. حاضرین در استادیوم حداقل فاصله ممکن با زمین بازی را خواهند داشت، یعنی فاصله ردیف اول تماشاگران با زمین بازی 8 متر خواهد بود. این در حالی است که  در دل الپی این فاصله 28 متر بود. فاصله انحناهای ورزشگاه با زمین هم 8.85 متر است، این فاصله در دل الپی 50 متر بود. این به این معناست که دور تا دور زمین اصلی ورزشگاه تماشاگران حاضر خواهند بود. فاصله سکوهای فیلم برداری و تلویزیونی که در دل الپی 60 متر بود نیز به 33 متر کاهش یافته. ورزشگاه جدید از لحاظ امنیتی نیز مشکلی نخواهد داشت با توجه به وجود 16 مسیر خروجی حاضرین در صورت وقوع حادثه می توانند استادیوم را ظرف 4 دقیقه ترک کنند.


امکانات و تجهیزات رفاهی
با توجه به اینکه این ورزشگاه در مالكيت یوونتوس است، مديران اين باشگاه تصميم گرفتند موزه و فروشگاهاي بزرگ، سينماي يووه، انفي تاتر،زمين بازي، چندين رستوران و كافي شاپ، پاركينگ چند طبقه، پارکینگ هایی که در مجموع گنجایش 4 هزار ماشین را دارند و فضاهای سبز به مساحت 300000 متر مربع در این ورزشگاه احداث کنند.همچنین تسحیلات رفاهی و امکانات کنفرانس هم به این ورزشگاه اضافه شد.فروشگاه های مختلفی هم در اين منطقه احداث شده كه براي استفاده بازيكنان و هواداران در نظر گرفته شده. از دیگر امکانات اين ورزشگاه به هتل-سینما-سالن بولینگ-رستوران و ادارات مدیریتی یوونتوس نيز مي توان اشاره كرد. مديران يووه در شروع طرح به اين مسئله توجه كردند كه اين محل، محلي براي تمام اعضاي خانواده و براي تمام روزهاي هفته و تمام ساعات روز باشد. به اين ترتيب دل الپي كه مطمئنا نامش تغيير خواهد كرد تنها ميزبان رقابت هاي يوونتوس نيست بلكه همه هواداران در هر لحظه از شبانه روز كه بخواهند مي توانند از اين ورزشگاه استفاده كنند.رستوران ها در كنار سينما و هتل اين استاديوم مي تواند محل مناسبي براي سودهي باشگاه محسوب شود. محیط های تجاری، تفریحی و گالری های ورزشگاه هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز اماده پذیرایی از هواداران و علاقه مندان فوتبال خواهند بود تا این مکان را تبدیل به یک "یوونتوس سنتر" کنند. مسولين با بررسي طرح هاي مورد نظر هزينه اين پروژه را مبلغ 150 ميليون يورو اعلام كردند كه به مرور مبلغي نيز به اين هزينه اضافه شد.

هزینه ساخت
 احداث این ورزشگاه با هزینه ای بالغ بر 120 میلیون یورو انجام گرفته که دو شرکت بزرگ    Unicredit و  SPORTFIVE هزینه های آن را برعهده گرفتند البته باشگاه یوونتوس نیز 60 میلیون یورو را بعنوان وام از بانک دریافت کرد ، پیش بینی می شود درامد یووه که در حال حاضر20 میلیون یورو در سال است پس از افتتاح ورزشگاه به 40 میلیون یورو افزایش یابد.

نام ورزشگاه
مدیران «بانوي پير» اعلام کرده بودند ورزشگاه جدید به نام اسپانسر ساخت ورزشگاه خواهد بود که باعث جنجال های بسیار و اعتراض شدید هوادارن شد. یووه براي ساخت اين ورزشگاه با یک شركت آمریکایی و SPORTFIVEشركت ايتاليايي كه برنامه افتتاحيه بازي هاي المپيك زمستاني 2006 را نيز به عهده داشت كار کرد که این شرکت در آلمان نام گذاری ورزشگاه های مخصوص دو باشگاه هامبورگ و دورتموند را نیز در اختیار داشت . در هفته هاي پاياني شايعه شد نام Alitalia بر روي ورزشگاه یوونتوس گذاشته خواهد شد. این شرکت هواپیمایی با شرکت SPORTFIVE برای نام جدید ورزشگاه یووه نیز به توافقات نخست دست یافت ، گفتی ست که رنگ لوگوی این شرکت همخوانی زیادی با پس زمینه بدنه خارجی استادیوم و دوستون شمالی و جنوبی دارد. به اين ترتيب احتمال اینکه خانه يووه نيز مانند آرسنال اسمی اسپانسری برای ورزشگاه داشته باشد بسيار زياد بود. " یوونتوس آرنا " نیز از دیگر نام های احتمالی استادیوم جدید «بانوی پیر» بود. که در پایان نام " یوونتوس استادیوم " انتخاب شد.

سودهی استادیوم جدید
فصل 2009-2010 یووه مجموعا 19 هزار بلیط فروخت که 7 میلیون یورو درامد کسب کرد. فصل 2010-2011 یووه مجموعا 15 هزار بلیط فروخت که 5.2 میلیون یورو از ان این باشگاه شد اما محاسبات غیر رسمی می گوید یووه در استادیوم جدید احتمالا تنها با فروش بلیط های فصل مبلغی حدود 20 میلیون یورو درآمد کسب خواهد کرد !با وجود اینکه ظرفیت ورزشگاه خیلی زیاد نیست ولی محیط بسته ای دارد،  این به این معناست که  شیب سکوها زیاد و باعث میشود خیلی بیشتر از چیزی که هست ترسناک جلوه کند.

سقف ورزشگاه
 به سقف ورزشگاه جديد توجه كنید، سقفی که با استفاده از يك ماده سفيد و پارچه مانند پوشانده شده اما اين ماده چیست ؟
 نام مختصر اين ماده ETFE است. 
- بسيار سبك ، براى مثال : وزن 10 متر مربع از اين ماده با 1 درصد از وزن 10 متر مربع شيشه برابر است .
- در برابر باران عايق بسيار خوبيست .
- جلوگيرى از ورود نور آفتاب به گونه ايست كه به رشد طبيعى چمن ورزشگاه ضرر نخواهد رساند .
- قابليت تحمل 400 برابر وزن خود را دارد .
- اين ماده قابليت بازيافت دارد و هيچگونه ضرری به محيط زيست وارد نمى كند .
- در جهان تنها سقف دو ورزشگاه با استفاده از اين ماده پوشانده شده ، آليانس آرنا در مونيخ و ورزشگاه جديد يوونتوس .


صندلی های ورزشگاه
هیچ ورزشگاهی صندلی هایی مانند صندلی های ورزشگاه یووه ندارد. صندلی های سفارشی که حتی در فرودگاه ها و بخش های ویژه تجاری هم چنین صندلی های دیده نمی شود. تنها مشکلی که وجود دارد این است که ظریف تر و از لحاظ ساختاری ضعیف تر از صندلی هایی سرسختی است که برای ورزشگاه ساخته میشود با این حال فوق العاده راحت هستند. همچنین جایگاهی نیز برای معلولین نیز در نظر گرفته شده. نمادى از ميشل پلاتينى و گائتانو شيره ا بوسيله  صندلى ها در ورزشگاه نقش خواهد بست ، اين ايده  آقاى پينينفارينا بوده و خودش هم بر اين كار نظارت کرده .
جايگاه انيلى با مبلغ 100 هزار يورو براى هر بليت در طول فصل گرانترين جايگاه است . در بلیت فروشی پیش فصل بیش از 24هزار بلیت به فروش رسید.
صندلی های ویژه
در این ورزشگاه چند صندلی ویژه علاوه بر جایگاه ویژه تماشاگران ، مدیران و مهمان در نظر گرفته شده. جایگاهی با 39 صندلی و 39 نام نوشته شده روی آنان. این 39 صندلی به نام 39 هوادار کشته شده یوونتوس در رقابت فینال لیگ قهرمانان اروپادر سال 1985 است. فینال مشهور به فینال خونین برابر لیورپول، نماینده انگلیس که در هیسل برگزار شد. این دیدار که با برتری یک بر صفر یوونتوس با تک گلی که میشل پلاتینی در دقیقه 56 از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و نماینده ایتالیا را به قهرمانی رساند. از ان سال مدیران باشگاه یوونتوس هر ساله مراسم ویژه ای را به یاد هواداران از دست رفته شان برگزار می کنند و با نظر تیفوسی ها در استادیوم جدید 39 صندلی ویژه به نام کشته شدگان آن سال در نظر گرفته شد.


میله های استادیوم
ميله هايى در چهار گوشه ورزشگاه بصورت عمودى به سقف ورزشگاه وصل شده ، اما دليل وجود اين ميله ها چیست؟
طبق طرح هاى اوليه قرار نبود چنين ميله هايى تعبيه شوند اما مهندسان طرح با بررسى قدرت حفظ توازن سقف ورزشگاه در برابر وزش باد شديد تصميم گرفتند تا براى حفظ توازن سقف از اين ميله ها استفاده كنند ، گفته ميشود كه اين طرح چند بار دیگر بررسى شد و اگر لازم باشد اين ميله ها ماندگار شوند به بليط نيمكت هاى روبروى این میله ها تخفيف تعلق ميگيرد.

اسپانسرها و سرمايه گذارى
در توافقى كه در مارس 2008 میان يوونتوس وسپورت فايو بدست آمد مقرر شد كه نامگذارى ورزشگاه تا سال 2023 ، اداره كردن بخشى از ورزشگاه مانند Sky Box و جايگاه VIP به سپورت فايو واگذار شود و اين شركت در ازاى اين امتياز ، 75 ميليون يورو به يوونتوس پرداخت كند ، هزينه ساخت دل الپى جديد 105 ميليون يوروست كه يوونتوس 60 ميليون آن را پرداخت مى كند.


رضايت تيفوسي ها باارزش تر از سود بليت فروشي

محبوبیت یوونتوس را تنها به دلیل نامش نمی دانند ، بلکه مهم ترین عامل محبوبیت یووه این است كه این تیم یكی از موفق ترین تیم های باشگاهی در دنیا است یووه بیست و هفت ( نه ) بار قهرمان لیگ ایتالیا شده و طبیعی است كه تیم پیروز هواداران بیشتری را به دنبال خود خواهد كشید و این حقیقتی انكارناپذیر است . البته عوامل بسیار زیادی را می توان در پیروزی های یووه موثر دانست از جمله آنها خانواده انیلی است كه از سال ۱۹۲۳ مالكیت یووه را در دست گرفتند و اعتبار ویژه ای به باشگاه بخشیده اند و این موقعیت را فراهم نموده تا مدیران یووه برنامه های بلندمدت خود را به اجرا بگذارند .
نتیجه آن را هم امروز می بینیم :
یوونتوس تیمی است كه در خارج از خانه هواداران بیشتری نسبت به هوادارانش در شهر تورین دارند .اصطلاحی در تجارت است كه می گوید : « مشتری خود را بشناس » یووه این كار را بهتر از هر باشگاه دیگری انجام می دهد . مطمئناً مشتریان یووه تورینی هایی نیستند كه در دل الپی تعدادشان حداكثر پنجاه هزار نفر می شد . رضایت میلیون ها نفر در سراسر جهان پردرآمدتر و باارزش تر از پر كردن جیب با فروش بلیت در دل الپی است و این یکی از اهداف بازسازی ورزشگاه دل آلپی در مقیاس کلان است .

رومی گای مدیر سابق بازرگانی باشگاه یوونتوس تورین  

* از ورزشگاه بنيتو موسولينى تا دل الپى جديد
 روز 14 مه 1933 نخستين ورزشگاه در جنوب تورينو و در منطقه  " سانتا ريتا " به دستور موسولينى ساخته شد ، نام اين ورزشگاه " Stadio Benito Mussolini " بود ، يوونتوس در 29 ژوئن 1933 براى نخستين بار در اين ورزشگاه به ميدان رفت و با نتيجه 6 بر 2 تيم دوزات مجارستان را شكست داد و راهى مرحله  نيمه نهايى Mitropa Cup شد. پس از چندين سال نام ورزشگاه تغيير يافت ، " Stadio Communale Vittorio Pozzo  "( کوموناله وتوریو پوتزو) نام جديد ورزشگاه شد ، ويتوريو پوتزو نماد تورين بود ، وى در شكل گيرى تيم تورينو نقش داشت و مربى تيم ايتاليا بود و توانست جام جهانى را بدست آورد ، تيم تورينو از سال 1926 تا 1958 در ورزشگاه فيلادلفيا به ميدان مى رفت اما پس از آن تورينو و يوونتوس بصورت مشترك از ورزشگاه كوموناله استفاده كردند. این ورزشگاه برای رقابت های المپیک زمستانی 2006 که به میزبانی شهر تورینوی ایتالیا برگزار شد بازسازی و مرمت شد که در ان پس نام " المپیکو " را برای این ورزشگاه در نظر گرفتند و دو تیم تورینو و یووه به طور مشترک دیدارهای خود را به میزبانی این استادیوم برگزار کردند.
 
پيش از ساخت ورزشگاه بنيتو موسولينى ، يوونتوس در كدام ورزشگاه به ميدان مى رفت ؟
 در ورزشگاه " Campo Piazza D'armi " ( کمپو پیاتزا دارمی ) و پيش از آن در نزديكى ايستگاه راه آهن تورينو واقع در Porta Susa ( پورتا سوزا ) و در ورزشگاهى با نام " Parco del Valentino i Parco Cittadella " ( پارکو دل والنتینو ای پارکو چیتادلا ) به ميدان مى رفت ، در نخستين ديدارى كه در اين ورزشگاه انجام شد و در روز 11 مارس 1900 يوونتوس با يك گل از FBC Torinese شكست خورد ، در آخرين ديدار كه 3 فوريه 1907 برگزار شد هم يوونتوس 1 بر 4 از تورينو شكست خورد "

ورزشگاهى براى سه سال :
پس از اينكه كار ترميم ورزشگاه " چيتادلا " آغاز شد ، باشگاه يوونتوس و تورينزه به ورزشگاه " Stadio Velodromo Umberto I " ( ولودرومو اومبرتو ) منتقل شدند ، نخستين ديدار در اين ورزشگاه 1 مارس 1903 و در برابر تورينزه برگزار شد و يووه حريف خود را با 5 گل در هم كوبيد ، 9 آپريل 1906 نيز آخرين ديدار بين يووه و ميلان بدون گل پايان يافت البته در سال 1905 و در اين ورزشگاه يوونتوس نخستين اسكودتو را كسب كرد .

ورزشگاه " Campo di Corso Sebastopoli " ( کمپو دی کورسو سباستوپولی )
نخستين ديدار 8 مارس 1908 ، يووه در برابر پروورچلى به ميدان رفت ، براى آخرين بار يووه در 19 فوريه 1922 برابر اسپريا به ميدان رفت و با زدن يك گل پيروز شد "

ورزشگاه " Stadio di Corso Marsiglia " ( استادیو دی کورسو مارسیلیا )
7 ژانويه 1923 ، نخستين ديدار بين يووه و ميلان برگزار شد و با تساوى 2 بر 2 به پايان رسيد ، 5 نوامبر 1933 آخرين ديدار بين يوونتوس و فيورنتينا برگزار شد و يووه با 5 گل به پيروزى رسيد 

دل الپى ، قلب تپنده  تورينو
دل الپى در 31 مه 1990 افتتاح شد ، در ديدار افتتاحيه يووه و تورينو در قالب يك تيم برابر پورتو قرار گرفتند و با نتيجه 4 بر 3 پيروز شدند ، ايتاليا به دليل ميزبانى جام جهانى مجبور بود تا براى ساخت دل الپى سه برابر هزينه  واقعى پرداخت كند ، دل الپى هرگز نمى توانست ورزشگاه ايده آلى باشد ، دور بودن سكوها از زمين؛ كار را براى هواداران سخت مى كرد و حتى انیلی چندين بار اعتراض خود را رسانه اى كرد ، با وجود اين مشكلات شركت Publi Gest كه امتياز ورزشگاه دل الپى را در اختيار داشت قصد داشت تا هزينه اجاره را افزايش دهد اما دو باشگاه تورينى مخالفت كردند ، بته گا و جيرائودو به دستور انیلی كار خود را براى ساخت ورزشگاه جديد آغاز كردند و پيش بينى مى شد كه 150 ميليون يورو مورد نياز است ، شهردارى تورينو با طرح مديران يووه مخالفت كرد اما در سال 2004 و پس از 6 سال يوونتوس دل الپى را به مدت 99 سال و با 25 ميليون خريد ، ايتاليا كانديد ميزبانى يورو 2012 شد و به نظر مى رسيد كه با موفقيت ايتاليا در بدست آوردن ميزبانى ، دولت ايتاليا در ساخت دل الپى به يووه كمك كند اما چنين نشد .بخش اخر 

50 ستاره تاریخ حیات یوونتوس

درتاریخ حیات بیانکونری ستارگان بزرگی پیراهن سیاه و سفید این تیم رویایی را بر تن کردند. ستارگانی که با درخشش خود بانوی پیر اروپا را تبدیل به یکی از پرافتخارترین تیم های اروپایی و ایتالیایی کرد. با پیشرفت طرح ساخت ورزشگاه جدید یووه، مدیران این تیم در کنار تیفوسی ها دست به انتخاب 50 ستاره تاریخ حیات باشگاه زدند تا نام این 50 مهره ارزشمند در استایدوم مدرن و تازه یووه ثبت شود. این 50 ستاره از جان پیرو بونیپرتی آغاز و به الساندرو دل پیرو ختم می شود.

1-    جامپیرو بونیپرتی
2-    جان پیروکومبی
3-    فلیچه بورل دو
4-    گائتانو شیره آ
5-    ادگار داویدز
6-    دینو زوف
7-    جانلوکا پسوتو
8-    سرجو بریو
9-    روبرتو باجو
10-     فابیو کاپلو
11-     پیِترو راوا
12-    فرانکو کایوزیو
13-     میشل پلاتینی
14-    انجلو دی لیویو
15-    زین الدین زیدان
16-    استفانو تاکونی
17-    انتونلو کوکوردو
18-    عمر سیووری
19-     فابریتزیو راوانلی
20-     کارلو پارولا
21-    لوئیس دل سول
22-     پاول ندود
23-  لوچیدیو سنتیمنتی
24-    ویرجینیو روزتا
25-    جان لوئیجی بوفون
26-     انتونیو کابرینی
27-     جوزپه فورینو
28-   انتونیو کونته
29-   رایموند اورسی
30-    انجلو پروتزی
31-    جانلوکا ویالی
32-    مائورو ژرمن کامورانزی
33-     مارکو تاردلی
34 -    مورنو تورچلی
35-       پائولو مونترو
36-     دیدیه دشان
37-    کارلو بیگاتو
38-    کلودیو جنتیله
39-      دیوید ترزگه
40-     جان چارلز
41-   پیترو اناستازی
42-     چیرو فرارا
43-   پائولو روسی
44-    ساندرو سالوادوره
45-   السیو تاکیناردی
46-     جان هنسن
47-    روبرتو بتِگا
48-    اومبرتوکالیگاریس
49-      رومئو بنتیت
50-     الساندرو دل پیرو ديدار افتتاحيه ( يووه – ناتس كانتي )

باشگاه یوونتوس برای برگزاری دیدار افتتاحیه ورزشگاه جدید خود از تیم فوتبال منچستر یونایتد انگلیس دعوت به عمل آورد اما به دلیل نزدیکی این دیدار به مسابقات لیگ برتر انگلیس سفر منچستر به تورینو براي برگزاري ديدار افتتاحيه با يووه لغو شد و بر اساس اعلام رسمی باشگاه یوونتوس تیم فوتبال ناتس کانتی به عنوان حریف یووه در بازی افتتاحیه ورزشگاه جدید تیم تورینی انتخاب و جایگزین منچستر یونایتد انگلیس شد. این دیدار به یاد ماندنی پنج‌شنبه 17 شهريور 1390 در ورزشگاه جدید و مدرن یوونتوس برگزار خواهد شد و شرکت بزرگ K - EVENTS برنامه های جشن اففتاح ورزشگاه را برگزار خواهد کرد. این شرکت اجراي جشن المپیک زمستانی 2006 تورین را نيز به عهده داشت. بعد از دعوت رسمی سران باشگاه یووه از تیم فوتبال ناتس كانتى برای شرکت در دیدار افتتاحیه  ورزشگاه جدید« بانوی پیر» سران این باشگاه در بیانه ای رسمی اعلام کردند:«پيشنهاد باشگاه يوونتوس را بررسى كرديم ، دو روز پس از اين ديدار به مصاف تيم والسول خواهيم رفت البته در روز سه شنبه و دو روز پيش از ديدار برابر يووه نيز بايد به ميدان برويم اما ما نمى توانيم اين فرصت را از دست دهيم.با توجه به رابطه خوب و تاريخى دو باشگاه ما در اين ديدار شركت مى كنيم تا شب با شكوهى براى همه رقم بخورد. این تیم در سال 1862 میلادی تاسیس شده و جالب است بدانید که لباس سیاه و سفید باشگاه یوونتوس از این تیم الگوبرداری شده. در سال 1903 لباس های تیم ناتس کانتی به اشتباه برای یوونتوس ارسال می شود و «بانوی پیر» که در ان زمان صورتی می پوشید, سیاه و سفید می شود.گفتني است در این دیدار علاوه بر اسطوره های پیشین باشگاه یوونتوس, میشل پلاتینی رئیس یوفا, سپ بلاتر رئیس فیفا و تمامی مدیران باشگاه های سری A حضور داشتند.
0 commenti:

ارسال یک نظر