۱۳۹۳ اردیبهشت ۱۶, سه‌شنبه

یک ستاره دیگر روی سینت بچسبان

Metti un’altra stella sul petto
یک ستاره دیگر روی سینت بچسبان
این اسکودتوی دوست داشتنی
طناز احدی مقدم

یک ستاره دیگر روی سینت بچسبان، هزاران دست همه باهم رو به آسمان بلند می شوند و موج جادویی تشویق شروع می شود، امشب، شب جام قهرمانی ست، شبی که تمامی ندارد، وقتی که برای ما برنده می شوی؛ ما را هیجان زده می کنی. همه باهم تو استادیوم آرزو می کردیم، همه با هم منتظریم تا گل بزنی و ما هم فریاد بزنیم فقط یووه، یووه کبیر . حالا بزن بریم یووه، ای زیبای سیاه و سفید ما، ای تیم محبوب همیشگی ما، ای باشگاه باشکوه ما.
تقریبا از تورینو تا کاتانیا، از دل آلپی تا سرزمین های گرم جنوب، از تورینو و از کوهپایه های آلپ تا دشت های هموار و تا جنوب خاورمیانه، حتی کویرها ، هزاران پرچم سیاه و سفید به اهتراز درآمده و همه جا رنگ سیاه و سفید گرفته،  این جشن قهرمانی بانوی پیر اروپاست. پرچم های سیاه و سفید اطراف ما می چرخد و ما با فریاد قهرمانان مان را تشویق می کنیم ؛ حالا ما و یوونتوس برنده می شویم، قهرمان شدیم، برای سی و دومین بار؛ با قدرت، با تمام وجود، با جنگندگی و با یگانه بودمان،  فورتزا یووه، ای زیبای سیاه و سفید ما. امشب تورینو فریاد می زند، تو مایه غرور شهری ، غرور شمال سرزمین چکمه ای، حالا شهر سیاه و سفید است ، بعد از یک فصل استنثایی، یک فصل رویایی با یووه، یک شب فراموش شدنی تمام یوونتوسی را جشن می گیریم.  
این حق ماست، حق ما که هر وقت که بازی داشتی طرفداری تو را کردیم، چه برنده می شدی یا حتی می باختی؛تو سال های سیاه و حالا در سفیدی. تو سرزمین یوونتوسی که هر یکشنبه شهر را به تکاپو در می آوری و حتی خیلی دورترها همه زندگی یک عده را تحت تاثیر بازی ات قرار می دادی  ، تو تیمی هستی که در قلب مایی و همیشه با یازده قهرمانت در میدانی، تو بازی های دشوار را می بری و پیش می روی، ما هم تو را دنبال می کنیم. یوونتوس میان همه بازی هایی که داری و داشتی ما هیچ وقت تو را تنها  نگذاشتیم و نمی گذاریم، در شادی و غم، در سیاهی و سفیدی همیشه دوستای تو باقی ماندیم و می مانیم در هر شهر و هر جایی که باشد؛ پس همیشه  بیشتر از آنی که می توانی مبارزه کن ، با ما همراه شو و از صمیم قلب نبرد کن و به خاطر ما برنده شو، ای یووه قدرتمند؛ این عشق همیشه برای توست.
آری یووه من همیشه هوادارت هستم اگر که برنده شی و یا حتی ببازی، می توانی مطمئن باشی که من پرچم بر می دارم و به سمت تو می ام، و در همون حالی که داری موج خوردن پرچم را نگاه می کنی، یوونتوس؛ تو برنده می شی، وقتی داری بازی می کنی متوجه میشی که چطور این جمعیت عاشقت می شن، یوونتوس پس حتما برنده می شی، و ما هم از قدرت تو می خوانیم، هر کجا که بازی کنی آنجا خواهم بود، به خاطر اینکه هیچ تیمی بزرگ تر از تو نیست، هر جا بازی کنی ما اونجایم، ما همیشه هستیم، هیچ کس مثل ما  و به خوبی ما به تو توجه نمی کند و اگرمشکل صدا نباشد این منحنی تا ابد برای تو می خواند ،با تو همیشه ما می خوانیم، ما این حقیقت را دنبال می کنیم، یوونتوس همان تیمی هست که ما دوستش داریم  و بیانکونری خونی هست که درون ما جاریه.
این همان چیزی است که می خواستیم، همان اسکودتویی که از لحظه به صدا در آمدن نخستین سوت تا نواخته شدن آخرین سوت به آن فکر کردیم، همان اسکودتویی که شایسته انیم و همان قهرمانی و ستاره ای که به ما تعلق دارد. ما تا ابد برای تو می خونیم، اینجا کاری برای انجام دادن وجود ندارد، جز اینکه یک صدا برای تو بخوانیم، برای یووه برای پرچم سیاه و سفیدمیم، برای تیمی که در قلب مان او را حمل می کنیم ، یووه، دلیلی  که برایش می خوانیم، فریاد می زنیم، خوشحال می شویم، می جنگیم ، می نویسیم و در آخر با او و در کنار او جشن قهرمانی می گیریم. آری یووه برای ما مبارزه کن و یک ستاره دیگر روی سینت بچسبان، یک ستاره طلایی دیگر.

برگرفته از سرودهای باشگاه یوونتوس
0 commenti:

ارسال یک نظر