۱۳۹۲ دی ۷, شنبه

کونته بهترین مربی در سال 2013 شد

قیصری از آلمان، سزاری از روسیه در کنار پادشاهی از ایتالیا، سه مهره اصلی و مورد توجه در مراسم نخستین روز “Globe Soccer” در برج الخلیفه و مراسم پر زرق و برگ دوبی هستند. مراسمی که هر ساله در اخرین روزهای دسامبر به میزبانی امارات برای انتخاب بهترین های دنیای فوتبال سال برگزار و به بهترین ها جوایزی اهدا میشود. قیصر آلمان، گواردیولاست مربی تیم بایرن مونیخ ، سزار روسیه، مربی نام اشنای ایتالیایی، فابیو کاپلوست و آنتونیو کونته، مربی بسیار موفق یوونتوس ، پادشاه ایتالیا که برای دریافت و انتخاب بهترین مربی سال 2013 با یکدیگر رقابت کردند و در نهایت انتونیو کونته ، مربی بیانکونری توانست عنوان بهترین مربی جهان در سال 2013 را که سال گذشته به خوزه مورینیو رسیده بود را از ان خود کند تا افتخاری دیگر را در کارنامه حرفه ای خود ثبت کند.
وی در سخنان کوتاهی گفت " این یک افتخار بزرگ برای من است. به این عنوان افتخار می کنم، اما برای رسیدن به این افتخار باید از بازیکنانم تشکر کنم، اگر من این عنوان را از ان خود کردم بدون شک برای شاستگی انان است. اما باید تاکید کنم که همچنان باید تلاش کنیم، هنوز کار بسیار زیادی باقی مانده و هنوز باید افتخارات و پیروزیهای بیشتری به دست بیاوریم تا در رنکینگ فیفا ارتقا پیدا کنیم. باید جام های بین المللی مهمتری را به دست بیاوریم، درست مانند انچه که گواردیولا و مورینو انجام دادند. هر چند که لیگ قهرمانان را از دست دادیم اما هنوز جام لیگ اروپا در استادیوم یوونتوس را در دست داریم . هنوز در حذف در استانبول ناراحتیم و حسرت می خوریم، دیداری که نباید انجام می شد، ان یک مسابقه فوتبال نبود، به هر حال در حال حاضر با سه هدف در سری ا، کوپا و لیگ اروپا می اندیشیم. می توانیم با کسب سومین قهرمانی متوالی همچنین به رکوردی دست یابیم که می تواند فوق العاده باشد. "
کونته همچنان در خصوص گواردیولا و عملکرد فوق العاده این مربی نیز گفت " من تقریبا دو سال از گواردیولا بزرگ تر هستم اما او برای من با توجه به انچکه همراه بارسلونا به دست اورد ، یک الگو به شمار میرود. من در خصوص نحوه تاکتیکی که او ثبت کرد مطالعه کردم، قواعد و اصولی که او وارد دنیای  فوتبال کرد. با گواردیولا در این بخش هم عقیده هستم، من هم تمایل زیادی به تغییرات بیشتر و داشتن بازیکنان زیاد روی نیمکت دارم ، به این ترتیب می توان در طول فصل عملکرد بهتری داشت. این مانند تایم اوت در بسکتبال است و می توانیم از بازیکنان روی نیمکت در زمان مناسب بهره ببریم. " 

0 commenti:

ارسال یک نظر