۱۳۹۲ شهریور ۲۱, پنجشنبه

بیست سال با الکس، قهرمانی که ستاره شد و ستاره ماند

همیشه برای اینکه بزرگ باشی، موفق بشی و بتونی تاریخ و داستانی رو به نام خودت به ثبت برسانی، باید هدف داشته باشی، یک هدف بزرگ و البته هدفی واحد، هدفی که تمام ذهن، قلب و وجودتو را معطوف خودش کنه و عاملی برای حرکت و زندگی تو باشه. با این هدف می تونی به ارزوهایی که داری با قدرت بیشتری نزدیک و نزدیک تر بشی و در انتها به این ارزوی دوست داشتنی دست پیدا کنی. ارزوها می تونند با کوچیک ترین جرقه ای پدید بیایند، رشد کنند و در ادامه تبدیل به اصل روح زندگی انسان بشوند، مسئله ای که زیبایی و هیجان خاصی رو به زندگی هدیه میکند. بیست سال پیش در چنین روزی یه فوتبالیست دوست داشتنی برای نخستین بار با پیراهن تیمی که علاقه زیادی به اون داشت قدم به میدان میذاره و این شروع داستان تاریخی قهرمانی میشه که در قلب تک تک بیانکونری های دنیا راه پیدا میکنه و تبدیل به اسطوره و پرچم دارشون میشه.
.....
روی نیمکت یه جوان خوش چهره با انرژی و انگیزه ای بالا منتظر رسیدن زمانی مهمی ست، زمانی که شاید در ان لحظه هرگز انتظارشو نداشت تبدیل زمان تاریخی ای برای او و هوادارانش بشه، زمانی که داستانی با تمام عشق و وفاداری شروع میشه و به نظر نمی رسه هرگز پایانی داشته باشه.
12 سپتامبر 1993، هفته چهارم رقابت های سری ا و ورزشگاه زکریکای شهر فوجیا و دیدار یوونتوس و فوجیا ، جووانی تراپاتونی برای تیمی سرسخت تیمش را به میدان فرستاده، برای بهبود شرایط باید دست به کار شود، راوانلی با گل دقیقه 68 خودش تیم را از شکست نجات داده، این تیم به نیروی تازه نفسی نیاز داره و سرانجام تراپاتونی تصمیم میگرید برای اولین بار از جوان خوش تکنیکی که به طور مشترک در تیم بزرگسالان و امید یووه بازی خواهد کرد،استفاده کند. تابلوی تعویض بالا می رود، راوانلی، ستاره باتجربه که با گلش شرایط را بهتر کرده جای خود را به شماره 16 جوان بیانکونری می دهد و این اغاز داستان نوزده سال بیانکونری بودن اسطوره ای ست که با تلاش و صبر وصف ناپذیری وفاداری و عشق به یوونتوس و عشق به هدف بزرگ زندگی را نشان و ثابت کرد. مهره ای مثال زدنی در دنیای توپ گرد که با استعداد و تکنیک و البته دقت و هوش بالای خود تبدیل به ستاره ای ارزشمند و مشهور در دنیای فوتبال شد اما با وفاداری و نشان دادن عشق واقعی به پیراهن یوونتوس و هواداران خود و این باشگاه ستاره ماند و در ادامه تبدیل به اسطوره ، پرچم دار و نمونه ای بزرگ و دوست داشتنی برای تمام علاقه مندان واقعی فوتبال در سراسر دنیا شد. کاپیتانی که در طول این سال ها با نمایش های بی نظیرخود بارها و بارها به یاری تیم محبوب مان امد، شماره دهی که ارزش پوشیدن این پیراهن را با این شماره به همه ثابت کرد، ستاره ای که بارها مصدوم شد و بارها با انتقاداتی عجیب روبرو شد، اما هر بار اماده تر، قوی تر و محکم تر از قبل بازگشت و با نمایشی مقتدرانه تر نشان داد که الکس هنوز اله بزرگ و دوست داشتنی ست که می توان در هر شرایطی روی هنر و تعصب او تکیه کرد، دل پیرویی که همیشه و در همه حال دل پیرو ماند، همان دل پیرویی که می شناختیم و همه دل پیرویی که می خواستیم، با همان خصوصیات خاص و ویژه خودش، با همان لبخند دوست داشتنی و بی نظیری که از او سراغ داریم و همان صبر منحصر به فردش در زمان بحران. اله ای که بی دلیل اسطوره نشد، بی دلیل دوست داشتنی و محبوب نشد و بی دلیل ذهن و قلب دوست دارانش را تسخیر نکرد، او خواست تا تاریخ بیست ساله ای را به نام خود همراه یوونتوس، باشگاه محبوبش رقم زند و برای این هدف جنگید، تلاش کرد و هرگز تسلیم نشد، راه مبارزه را بلد شد و در این راه در همه شرایط ایستاگی کرد تا اسطوره ای دوست داشتنی و فراموش نشدنی برای تمام بیانکونری های دنیا شود. اسطوره ای که با رسوخ در وجود عاشقانش عاملی برای تحرک و موفقیت انان نیز شد. هودارانی که برای او دست به حرکات و اهدافی در زندگی شان زدند، دوست دارانش که برای او اِینده ای را برای خود رقم زندند و همواره از الکس دل پیرو به عنوان الگویی در زندگی شان نام می برند. یک الگوی واقعی و کاملا مناسب و ارزشمند.
......
شرح عکس
این کتاب الکس دل پیرو لحظه به لحظه است که نوزده سال بیانکونری بودن اله را بازی به بازی ثبت کرده، کتابی که با زحمت و علاقه عجیبی نوشته شده و نشان دهنده یکی از همان هواداران بی نظیر الکس دل پیروست که برای علاقه قلبی به این اسطوره دوست داشتنی تصمیم به نوشتن و هدیه کردن این کتاب فوق العاده ارزشمند به کاپیتانش و همه دوست داران یووه و دل پیرو می کند تا الساندرو دل پیرو تنها بازیکنی باشه که کتابی این چنینی برای او که تمام دوران بازیگری او را ثبت کرده، باشد. ممنونیم از این نویسنده بزرگ روبرتو ساوینو که با نوشتن این کتاب باعث شده تا از هر لحظه الکس دریووه مطلع باشیم. گفتنی ست  الساندرو دل پیرو در این نوزده 705سال  با پیراهن بیانکونری به میدان رفت و 289 گل زد و موفق به کسب 8 اسکودتو، یک کوپاایتالیا، 4 سوپر کوپای ایتالیا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک کوپای بین قاره ای، یک سوپرکوپای اروپا  دست یافتن به چندین رکورد ارزشمند با پیراهن سیاه و سفید یووه شد.

0 commenti:

ارسال یک نظر